Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u9114838/basolperde.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2734

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u9114838/basolperde.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u9114838/basolperde.com/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3679
Başol Perde zebra perde stor perde cam balkon perde şişli perde perde tamiri | Faydalı Bilgiler

0 212 213 66 75 info@basolperde.com

FAYDALI BİLGİLER

PERDE SEÇİMİ

Ev dekorasyonu genellikle büyük bütçeli işler gibi görülür. Oysa stil ve zevk sahibi bir insan düşük bütçelerle de gayet şık mekanlar dekore edebilir.  Ve elbette ki herhangi bir mekana atmosfer katmanın ilk yollarından biri kullanılacak perdelerdir.

Perdeler işlevselliklerinin yanında mekanlara ruh veren en önemli dekoratif aksesuarlardandır. Bu yüzden perde seçerken  dekoratif kaygılar da göz önüne alınmalı ve seçimler birçok etken düşünülerek yapılmalıdır.

Bilindiği gibi yaşanılan mekanda kullanılan renkler ve ortamdaki ışık miktarı insanların psikolojisine direk etki eden unsurlardır. Bu nedenle perde seçimi gibi renge ve ışığa direk etki eden dekoratif ayarlamaların etkileri sadece  görsel zevkimize değil, ruh halimize de yansıyacaktır.

Doğru perde seçimi için dikkat edilecek ilk etken pencerelerin mekandaki konumları , büyüklükleri ve mekanın genişliğidir. Buna göre seçilecek perdeler, pencerelere göre mekanın ışığını istenilen şekilde ayarlayabilir olmalıdır.

Bundan sonra dikkat edilecek husus seçilecek perde türüdür. Klasik perde, keten perde, stor perde zebra perde gibi gerek kullanım kolaylığı açısından, gerekse de oluşturulmak istenen atmosfere uygun perde türü seçmek doğru ve şık dekorasyon gereksinimleri açısından elzemdir.

Elbette ki perde seçimindeki en önemli etkenlerden biri de mekanın büyülüğü ile duvar ve mobilya renkleridir. Mekanın ruhuna göre karşıt renklerle şık ve uyumlu bir kontrast oluşturulabileceği gibi geçişli renklerle gözü daha az yoran ve akışkan bir uyumda sağlanabilir.

Taglar :

perde  perde seçimi  zebra perde seçimi  stor perde seçimi  2016 perde seçimi

PERDE SEÇİMİ 2

Bir açıklığın önüne, görüşü veya ışığı engellemek veya bir şeyi gizlemek için gerilen her türlü örtüye perde denir. Perdeler zebra perde, stor perde, jaluzi perde gibi çeşitlere ayrılmaktadır. İhtiyaçlara göre değişik kullanım alanlarında motorlu otomatik perdelerde tercih edilebilmektedir. Perde temizliği önemlidir. Odalarmızda havadaki bakterilerin en çok bulunduğu ve tekrar havaya karıştığı objelerden en önemlisidir perde. Bu yüzden düzenli olarak temizlenmeli veya temizletilmelidir. İstanbul gibi büyük metropol şehirlerde genellikle havada bulunan bakteri oranı daha az gelişmiş illere oranla daha fazladır. Bu nedenle perde temizliği İstanbul gibi büyük şehirlerimizde ekstra önem arzetmektedir.

Özellikle jaluzi perde ve stor perde çeşitlerinde evde temizlik işlemi zorolduğu için profosyonel destek almak çevrenizdeki perdecilerden yardım istemek daha uygun olacaktır. Daha az zamanda daha etkili temizlik için profesyonel yardım almak en uygunudur.

Evimizin güzelleştiren perdelerimizin sağlığımız için tehdit oluşturmaması için temizliğine lütfen özen gösterelim.

Taglar :

perde  perde temizliği  zebra perde  stor perde

PERDE BOYUT SEÇİMİ

Perde uzunluk ve genişliği seçimi aslında oldukça basittir. Perdeler ya yere kadar uzun olmalıdır veya pencere boyutunda olmalıdır. Aksi halde ortamda garip bir görünüm oluştururlar. Bu günlerde biriktirme/katlama perdeler daha revaçtadırlar.  Bu tarz perdeler genelde oturma odalarında ve yatak odalarında tercih edilmektedirler.

Uzun perdeleri toplamak daha zor olduğundan genişlik konusuna dikkat edilmelidir. Perde genişliğinin pencere genişliğinden çok fazla olmaması toplama açısından kolaylık sağlayacaktır. Ev genel olarak ele alındığında perde boyutları arasında (uzun/kısa) farklılık olmaması evin genel görünümü ve estetiği açısından önemlidir. Odadan odaya farklı seçimlerde bulunmak yerine tüm ev için perde boyutlarının aynı/benzer olması daha estetik olacaktır.

Perdeler ile zemin arasında 5-10 cm arasında bir boşluk bırakmak önemlidir. Gerek perdelerin yere sürtünmesini önlemek gerekse perdenin bir bütün olarak görünümün bozulmaması için bu aralığa dikkat etmek yararlı olacaktır.

Ayrıca perdelerin radyatörleri kapatmamasına gerek güvenlik gerekte de ısı kaybı yaşamamak için dikkat edilmelidir. Bu gibi durumlarda alternatif stiller veya perdeler kullanmak daha iyi olacaktır.

Taglar :

perde boyutu  perde seçimi  boyut seçimi  perde  zebra perde

PERDE VE PERDECİLİK (PERDE TEKSTİLİ) TARİHİ

Perde tekstili çok uzun bir geçmişe sahiptir. İnsanoğlunun ilk olarak antik çağda havyan deri ve kürklerini kullanarak perdeler imal ettiği, mağaraların ağızlarını bu perdelerle kapattıkları bilinmektedir. Ayrıca Asya ve Amerika’daki  birçok göçebe kavim çadırlarının girişlerini, kancalarla çadıra tutturulmuş perde benzeri aparatlarla kapatmaktaydılar.

Bugünküne benzer perdeler ilk olarak yün, pamuk ve ipek üretim ve işlenmesinde öncü olan Mısır, Hindistan, Çin, Arabistan gibi büyük doğu medeniyetlerinde kullanmaya başlanmıştır. Gerek özel yaşam alanlarını yabancılardan gizlenmesi,  gerek ışık ve tozdan korunmak gereksinimi ve gerekse de özellikle saray ve köşk sahiplerinin estetik beklentileri perde kullanılmasını zaruri hale getirmiş , buna müteakip doğunun tekstilde ulaştığı ustalık perde alanında da kendini göstermeye başlamıştır.  Doğuda milattan önce dahi özellikle ipek ve pamuktan  sadece işlevsel değil son derece şık, dekoratif perdeler üretilmeye başlanmıştır.

Avrupa ise perde ile ancak orta çağda haçlı seferleri sırasında tanışabilmiştir. Haçlı seferleri sırasında Avrupa’ya batıdan dokunmuş tekstil örnekleri getirilmiş, bu örneklerle özellikle Hollanda, İtalya ve Fransa’da tekstil alanında gelişmeler başlamıştır. Orta çağda Avrupa’da kumaş ancak zengin ve soylu ailelerin ulaşabileceği bir lükstü. Avrupalı bugünkü anlamda perde kullanımına ancak Rönesans sonrası başlayabilmiştir. Rönesans’la birlikte standartlar yükselmiş, sıradan insanlar için de perde kullanımı bir gereklilik oluşturmuş ve oluşan talep tekstil sektöründe ilerleme ve ucuzlamaya imkan sağlamıştır. Zamanla, kapı, pencere ve duş alanları perdeleri bir zorunluluk haline gelmiştir.

Batıda perdecilik ve perde bugünkü durumuna 18 ve 19. yüzyıllarda sanayi devrimiyle ulaşabilmiştir. Seri üretim olanağı sağlayan tekstil makineleri tüm tekstil ürünlerinde olduğu gibi perdede de gelişimi hızlandırmış ve büyük kitlelere alım kolaylıkları sağlamıştır.

Günümüzde perdecilik tekstil sektörünün önemli alanlarından biridir. Tarihi macerasına neredeyse insanlıkla birlikte başlayan perde bugün çeşitli malzeme, şekil, boyut, desen, renk ve işlevsellikle tüm dünyada kullanılmaktadır. Kir tutmayan perdeden, gürültü absorbe edici perdelere, ateşe dayanıklı perdeden, ultraviyole ışık tutma özelliği olana, stor perdeden zebra perdeye, jaluziye, uzaktan kumandalı motorlu ve uzaktan bilgisayarlar tarafından kontrol edilebilen perdeden, elle taşınabilir perdeye kadar, binlerce kategoride perde bulunmaktadır.

Taglar :

perde  perdecilik  perdecilik tarihi  zebra perde  perde temizliği

SCREEN PERDE

Ev,ofis, işyerlerinizde kullanılan güneşlik perde ve güneş kırıcı, , screen perde, sun-screen perde olarak isimlendirilen bu sistemler, zararlı güneş ışınlarını eleyerek kırmaktadır. Screen perde kısaca, takılan mekanda, fazla ışık alan mekanlar için UV ışınlarını tutması ile sağlık, ve ışığın %86’sının bloklanması ile de enerji tasarrufu ve mekan rahatlığı açısından etkilidir.  Bu fonksiyonel özelliklerin yanısıra sunscreen, son derece estetik, güzel bir görünüme sahiptir. Screen Perdeler, bir yoğun ışık denetleme sistemi olan blackout stor perdeler ile kombine olarak da tercih edilmektedirler.Screen perde genellikle stor perde olarak işyerlerinde kullanılır. Diğer ismi de güneş kırıcı perdedir.İnce file şeklinde dokunmuş cam elyafı üzerine pvc kaplamadır. Bu sayede kapatıldığı halde bile gün ışığını filtre ederek enerji ve ısı tasarrufu sağlar. İşyerlerinin tercih etmesinin en önemli nedenlerinden biri , bilgisayar ekranlarının içeri giren ışıkdan dolayı yansıma yapmamasıdır. Uzun ömürlü ve yıkanabilir olma özelliğine sahiptir. İsteğe göre yaylı veya zincir kontrol sistemli üretilebilir. Genelde iç cephelerde kullanılmasına karşılık, dış cephelerde de sorunsuz kullanılabilmektedir.

ETİKETLER

İndirimli Perde Perdeler Stor Ucuz Perde Perde Tamiri Motorlu Perde Perde Fiyatları Stor Perde Perde Tül Perde Mecidiyeköy Perdeci Mecidiyeköy Perde Perdeci Koltuk Kılıfı Perde Modelleri En ucuz Perde Brillant Perde Zebra Perde

.

PERDE AKSESUARLARI

Siz değerli müşterilerimiz için perde aksesuarlarının tamamını mağazamızdan temin edebilirsiniz, bizsizler için varız amacımız sizlerin ofis, ev, işyeri vb. mekanlarınızın hoş görünmesini sağlamak, bulunduğunuz ortamda sıkılmadan, sağlıklı günler geçirmenizi sağlamaktır. Her tür perde aksesuarı ihtiyaçlarınızda bizleri arayabilirsiniz.

AHŞAP RUSTİK

Ev, ofis ve işyeriniz hangi büyüklükte olursa olsun bu alanlardaki görsel değişiklikler yapmak o ortamın daha hoş görünmesine ve bu alanda bulunmak hem hoşumuza gidecek hem de mutlu  olmanızı saglayacaktır.

* Rustik perde kornişleri, rustikli malzeme; kullanılan ortamı hem pratik hemde ekonomik şekilde hoş bir görünüm sağlayacak, bu alanlarda bulunan insanlar mutlu olacak, sıkılmayacak, aynı zamanda duvarlarımızı boydan boya perdeye boğmaktan kurtarıp daha az perdeyle, ekonomik şekilde mekanınızın pencerelerimizin daha hoş görünmesini sağlayacaktır.

* Rustiklerimiz, ağaçlardan, çam ve meşelerden  üretilip ,el yapımı modellerdir.
* Tekli, ikili ve üç perdeye kadar takılabilecek şekilde ,çiftli, üçlü,tekli şeklinde yapılmaktadır.
* Raflı modelleri ise; ladin, kayın ağaçlarından tamamen masif olarak üretilmektedir.
* Rustik sopaları, metal boru üzerine ahşap kaplama,kaplanarak üretilmektedir.
* Renklendirmeler ahşap renklendiriciler ile boyanıp verniklenmektedir.
* Rustik boruları kayın ağacı ahşap kaplamadır. Başlıklar kayın ağacından imal edilmiştir.
* Halkalar ve klipsleri son derece dayanıklıdır ve  pvc den imal edilmişlerdir. (Her 10. cm ye bir halka takılır)
* Ahşap ürünlerde, siz değerli müşterilerimizin istediği  renkte üretilmektedir.